اشتراک گذاری
ورود منتفدین

امپراطور جهنم / پرویز شیخ طادی - نقد پوستر و ضدیادداشت

معرفی فیلم 


خلاصه داستان: ریاض جنگجوی کهنه کار توبه می‌کند خونی بریزد و چون آتشفشانی خاموش به گوشه‌ای میخزد. برای آتش افروزی مجدد او، به یک شوک قوی نیاز است و آن تعرض به گلجان تنها عشق و امید زندگی اوست. آتش ریاض شعله ور شده و خون‌ها می‌ریزد. غافل از اینکه بازیگر یِکّه‌ تاز نمایشی پُرماجرا گردیده است.


بازیگران: علی نصیریان، فرخ نعمتی، علیرام نورایی، صبا کمالی، سعید راد، کوروش زارعی


عوامل: نویسنده و کارگردان: پرویز شیخ‌ طادی / تهیه‌کننده: محمد خزاعی / مدیر فیلم‌برداری: فرشاد گُلسفیدی / تدوین: احسان شیبانی / صدابردار: وحید مقدسی /صداگذار: بهمن اردلان / جلوه‌های‌ ویژه: فرید فصیحی / طراح صحنه و لباس: بابک پناهی / طراح گریم: امیر اسکندری

محصول انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس - بنیاد سینمایی فارابی


تحلیل پوستر 

 ✍️ سیاوش محصصی


"خاخام های ویلان، هایل..ماین..فیوقه!"

اگر کژی پوستر را بخواهم با فونت سرنیزه‌ مآبانه جهادیسم قلابی اش پاسخ دهم، قطعا خودِ آلمان نازی به ریش طراح خواهد خندید و مترجم. 

اگر امپراطور هایل را می گویید که دیگر ترجمه جهنم را به کدامین سو لیچار گویم؟ اگر هایل «سمبل» جهنم است چرا هایل طراح در پس طمأنینه ابلهانه اش گم است؟ به راستی مرا یاد استرنجلاو و مزاح نهایی اش انداختید این بار که ماشین آخرالزمان با چاشنی من دودمان این وصاحت را به باد می دهد.

 از آنجا که نه عنوان می دهد فیلم و نه ترجمه اش، عطای حماقت طراح را به لقایش بی رودروایسی می بخشم. چون خودش هم نمی دانسته چه به تصویر کشد! فَبَها این خاخام درمانده مانَد و دخترک حیران. امیدوارم قبل از اینکه دیر شود و چاشنی ماشین آخرالزمان این دکتراسترنجلاو باسمه ای را بفرستد لاق گیس همان میم برّان آخر «جهنم»، برای حضرتعالی فرق هایل و هَل با هِلی که در چایِِتان می ریزید و می گویید "تمام شد اینم پوستر" شیرفهم شده باشد و سرانجامِ دوزاری کجتان که این خاخام های مبهوت و سرگشته از برای افتادنش معرکه گرفته اند نیز مشخص شود... 

هایل ماین فیوقه!ضدیادداشت

 ✍️ سید محسن باقری

نَکُن اِکران، نَکُن تُف!

مَلغَمه ای بی دَروپِیکر از تَطهیر داعش. تخیل کودکانه از فردی بزرگسال با آن همه اِدعای جِر و واجِر دَهنده اش؛ آن هم بعد از سی و اندی سال تجربه در امر فیلمسازی و حالا تا این میزان ننگ و تأسف. 

در این فیلم اِبتذال یا به قول منتقد هفت نشین این روزها (غلامعباس فاضلی) مُستهجن؛ دیگر به نقطه جوش خود رسیده. 


چَند کلام خودمانی خطاب به فیلمساز: 

برای ایران و سینما، اسلام بی نوا، صحرای کربلا، داعشیان بلا، اسرائیل بی خدا، سنی و شیعه و یهود و بودا، خدا و پیغمبر و عیسی، هیات انتخاب و فارابی دارا، برای ترور و انتحاری ها و شیخ اش، برای تجاوز پلیس و فرزند چهارچشم، برای اقتباس از جوجه اردک زشت، برای مسجد دریایی سرشتش، برای جلوه های ویژه و قاب بندی پَلشتشبرای شیعه و تطهیر داعش، برای افغانی-جکی چانی، برای نورایی-سامورایی و شمشیر تیزش! برای خویش و گواهی روانی، برای ایمان، برای جان و اصلا هر چه تو خواهی _ نکن اکران برادر - نکن ای شیخ ای طادی _که جای افشاگری و لرزه بر پیکرِ اسرائیل - کند شاشتُفنیکل بر خویش و عالم.

خلاصه ای طادی ای "نازی" ایرانی؛ برای زندگی، عزت، نفس، میهن، خدا، اسلام و هر چه می خواهی، تُف و لعنت بر آمریکا و اسرائیل، بیا بگذر از اکرانش که خیس می شود ایران و ایرانی!


تیتروار 

+ مضحک است و احمقانه ... 

+ از همه چیز بدترین ها درونش دارد...

+ بدترین بازی عمر علی نصیریان 


سکانس برگزیده

باید به دنبال پلان برگزیده باشید شاید چیزی گیرتان آمد ... 

بعید می دانم پلانی هم بتوانیم پیدا کنیم. بیشتر باید به دنبال توشات خوب باشید که شاید یک یا دو نما پیدا کنید... لامذهب این فیلم  سراسر غده سرطانی ست. 


شایسته کاندید یا سیمرغ 

برای تمامی بخش ها شایسته تندیس "بولگُه مرغ"! می باشد. مبارک و نوش جان ...  


ارزش گذاری: 0 از 5 ستاره

اعتبارسنجی: بی ارزش 

نمره: 0/10 صفر از ده


از اینکه سایت ما را انتخاب نموده اید خوشحالیم .ما سعی نموده ایم در این سایت به بررسی و نقد فیلم های روز دنیا و سینمای ایران بپردازیم که شما عزیزان می توانید با ما در تماس باشید .ستاره ها ملاک خوبی و بدی آثار نیست. فقط نقد است که فیلمها را ارزیابی می کند.

ارسال بررسی


نام و نام خانوادگی:سیامک سیاوشیان

سوال:

متن توضیحات:امان از جر دادن یقه برای پوزیسیون

جواب:در حال بررسی...

برو بالا
0px
جشنواره فجر